Сім’я

Сім’я – чудовий захист і відрада для людини! Саме тому нам, людям, властиве бажання створити сім’ю: ми хочемо любити та бути коханими, відчувати підтримку і підбадьорювати свого супутника життя.

Чому нам хочеться любити?

Чи є у вас людина, якій можна все розповісти, та, яка завжди підтримає і підбадьорить? Коли ми маємо таких людей, життя вже не здається таким складним і сумним, а проблеми – нерозв’язаними. Адже удвох легше. Коли один зазнає поразки, йому на допомогу може прийти друга половинка і навпаки. У шлюбі люди стають дуже близькими й відчувають радості та печалі один одного

 

Тільки супутник життя може помічати найтоншу зміну і смуток в очах коханої людини. Він зі щирим інтересом буде намагатися допомогти, адже ви – його частина. А коли з нами щось не так, ми всіма силами намагаємося це виправити. Сім’я – захист і відрада для людини! Саме тому нам, людям, властиво бажання створити сім’ю: ми хочемо кохати та бути коханими, відчувати підтримку і підбадьорювати свого супутника життя.

Запорука сімейного щастя в доброті, відвертості, чуйності

Як зберегти любов?

Але ж не все так ідеально, скажете ви. Якщо це Бог створив сім’ю  (Бут. 2: 21-24) і вона така прекрасна, чому тоді так багато розлучень, сімейних сварок і непорозумінь? В реальності все по-іншому, чому так відбувається?

 

Головна причина зіпсованих відносин – гріх. Спочатку він отруїв відносини людини з Богом, порушивши недовіру Творцю (Бут. 3). Потім недомовки в стосунках торкнулися і першої сім’ї. Адам спробував виправдати свій гріх, перекладаючи провину на дружину (Бут. 3:12). Намагаючись виправдати свої вчинки, ми часто звинувачуємо інших людей: це і є наслідок гріха. Коли ми ставимо свої інтереси вище, ніж відносини – сім’я починає розпадатися. Якщо чоловік ставить в пріоритеті роботу, а не свою кохану – вона скоро відчує себе на другому, а може і третьому місці, почне відчувати себе непотрібною або ж взагалі служницею. А коли дружина не помічає чоловіка, не поважає його, зайнята тільки собою – він не відчує себе справжнім чоловіком, не відчує, що він потрібний і, звичайно, не докладе зусиль, щоб ощасливити свою дружину. Гріх породжує егоїзм, а він руйнує відносини, сім’ї. Але завдяки Божій любові наші гріхи викуплені кров’ю Христа, і Він дає нам силу боротися зі згубними нахилами та егоїзмом. Якщо людина відкриє своє серце і довірить його Богу, Ісус перетворить його і навчить істинної любові, безумовної та такої, що все прощає. Це не любов на умовах ти мені, я тобі, а рішення зробити краще для іншого, не чекаючи нічого для себе. З історії гріхопадіння ми можемо взяти три головні секрети щасливих відносин:

 
 

Оскільки чоловік і дружина стають одним цілим, їм необхідно приймати всі переваги та недоліки один одного, бути відданими. Але при цьому кожен з подружжя бере відповідальність на себе прагнути до досконалості свого характеру. Взагалі нам людям важко даються зміни, але потрібно визнати, що з віком нам все складніше і складніше змінюватися, ось чому одні ніяк не наважуються змінити роботу, інші – п’ють роками, а треті ніяк не позбудуться від зайвої ваги. Але в контексті цього, завдяки присутності Бога в родині, у подружжя з’являється серйозний союзник в боротьбі за кращу версію один одного. Бог той посередник, через Якого, найкраще вирішувати всі питання, адже таким чином зміна проходить м’якше, а відносини в родині тільки міцніють. Характери супутників поліпшуються і вони люблять один одного ще більше, коли розділяють відповідальність і тримаються разом з Богом у всіх життєвих обставинах, ставлячись з любов’ю і терпінням до другої половинки. Це і є задум Божий. У сім’ї людина формується як особистість, в ньому розвивається почуття власної гідності. З Божою допомогою в сім’ї можуть втілитися в життя принципи істинного християнства, а його цінності передаватися з покоління в покоління. Цінуйте і бережіть сім’ю – це особливий подарунок від Бога, що робить людину краще.

Seventh-day Adventist logo mark