Чому ми шукаємо надійного друга?
Що ви найбільше цінуєте в стосунках? Напевно, кожна людина в світі шукає надійну опору і притулок, шукає того, хто завжди зрозуміє і прийде на допомогу. Довіра – головна складова будь-яких відносин. Ми щохвилини потребуємо підтримки, тому саме такі відносини приносять справжнє щастя.
Однак світ мінливий і ненадійний, він кидає нам виклики щодня, часто вибиваючи з-під ніг ґрунт і позбавляючи друзів і рідних. Єдино вірний і надійний тільки Бог. Тільки Він ніколи не змінить думку про нас, не вважатиме за надто надокучливими та завжди готовий прийти на допомогу, адже Господь хоче врятувати кожного.
Що дає віра?
Віра в Бога дає більше, ніж здається на перший погляд. Довіряючи Господу, ми знаходимо не тільки впевненість у завтрашньому дні, чого всі так жадають, але й мир, спокій, почуття захищеності та розуміння. Ми довіряємо Богу, тому що знаємо Його, Він діє в нашому житті, коли ми виявляємо віру. Але віра – це не стрибок у темряву. Біблійна віра – довіра Богу на підставі доказів, які ми отримуємо в особистих відносинах з Творцем, а також відкритих в Біблії. Бог дарує впевненість необмежену в часі. Що може бути краще, ніж бути впевненими, що врятовані та прийняті Його ніжною любов’ю.
Ніхто і ніщо не подарує людині такого почуття впевненості. Бог – вічно стояча скеля, завжди готова прийняти та врятувати виснажену людину. Він з любов’ю говорить до кожного з нас:
Прийдіть до Мене, усі струджені та обтяжені, і Я вас заспокою!
Від Матвія 11:28
Господь найвірніший друг, на якого завжди можна покластися, тільки довіра Йому ніколи не буде марною.
Чому нам хочеться любити?
Чи є у вас людина, якій можна все розповісти, та, яка завжди підтримає і підбадьорить? Коли ми маємо таких людей, життя вже не здається таким складним і сумним, а проблеми – нерозв’язаними. Адже удвох легше. Коли один зазнає поразки, йому на допомогу може прийти друга половинка і навпаки. У шлюбі люди стають дуже близькими й відчувають радості та печалі один одного
Тільки супутник життя може помічати найтоншу зміну і смуток в очах коханої людини. Він зі щирим інтересом буде намагатися допомогти, адже ви – його частина. А коли з нами щось не так, ми всіма силами намагаємося це виправити. Сім’я – захист і відрада для людини! Саме тому нам, людям, властиво бажання створити сім’ю: ми хочемо кохати та бути коханими, відчувати підтримку і підбадьорювати свого супутника життя.
Запорука сімейного щастя в доброті, відвертості, чуйності
Як зберегти любов?
Але ж не все так ідеально, скажете ви. Якщо це Бог створив сім’ю (Бут. 2: 21-24) і вона така прекрасна, чому тоді так багато розлучень, сімейних сварок і непорозумінь? В реальності все по-іншому, чому так відбувається?
Головна причина зіпсованих відносин – гріх. Спочатку він отруїв відносини людини з Богом, порушивши недовіру Творцю (Бут. 3). Потім недомовки в стосунках торкнулися і першої сім’ї. Адам спробував виправдати свій гріх, перекладаючи провину на дружину (Бут. 3:12). Намагаючись виправдати свої вчинки, ми часто звинувачуємо інших людей: це і є наслідок гріха. Коли ми ставимо свої інтереси вище, ніж відносини – сім’я починає розпадатися. Якщо чоловік ставить в пріоритеті роботу, а не свою кохану – вона скоро відчує себе на другому, а може і третьому місці, почне відчувати себе непотрібною або ж взагалі служницею. А коли дружина не помічає чоловіка, не поважає його, зайнята тільки собою – він не відчує себе справжнім чоловіком, не відчує, що він потрібний і, звичайно, не докладе зусиль, щоб ощасливити свою дружину. Гріх породжує егоїзм, а він руйнує відносини, сім’ї. Але завдяки Божій любові наші гріхи викуплені кров’ю Христа, і Він дає нам силу боротися зі згубними нахилами та егоїзмом. Якщо людина відкриє своє серце і довірить його Богу, Ісус перетворить його і навчить істинної любові, безумовної та такої, що все прощає. Це не любов на умовах ти мені, я тобі, а рішення зробити краще для іншого, не чекаючи нічого для себе. З історії гріхопадіння ми можемо взяти три головні секрети щасливих відносин:
Оскільки чоловік і дружина стають одним цілим, їм необхідно приймати всі переваги та недоліки один одного, бути відданими. Але при цьому кожен з подружжя бере відповідальність на себе прагнути до досконалості свого характеру. Взагалі нам людям важко даються зміни, але потрібно визнати, що з віком нам все складніше і складніше змінюватися, ось чому одні ніяк не наважуються змінити роботу, інші – п’ють роками, а треті ніяк не позбудуться від зайвої ваги. Але в контексті цього, завдяки присутності Бога в родині, у подружжя з’являється серйозний союзник в боротьбі за кращу версію один одного. Бог той посередник, через Якого, найкраще вирішувати всі питання, адже таким чином зміна проходить м’якше, а відносини в родині тільки міцніють. Характери супутників поліпшуються і вони люблять один одного ще більше, коли розділяють відповідальність і тримаються разом з Богом у всіх життєвих обставинах, ставлячись з любов’ю і терпінням до другої половинки. Це і є задум Божий. У сім’ї людина формується як особистість, в ньому розвивається почуття власної гідності. З Божою допомогою в сім’ї можуть втілитися в життя принципи істинного християнства, а його цінності передаватися з покоління в покоління. Цінуйте і бережіть сім’ю – це особливий подарунок від Бога, що робить людину краще.
Чому ми боїмося захворіти?
Що ви робите, коли щось ламається? Напевно, в більшості випадків ми намагаємося тут же виправити поломку. Але найчастіше, будь це телефон або пилосос, нам зрозуміло, що допомогти може тільки фахівець. Те ж відбувається і зі здоров’ям. Розмінюючи цей дар на короткострокові задоволення і насолоди, ми втрачаємо незрівнянно більше, ніж отримуємо. Результати і успіхи, досягнуті в збиток здоров’ю, втрачають свою значущість. Адже здоров’я – міст, що приводить нас до всіх мрій. Той, хто піклується про своє здоров’я, сповнений енергії і сил, така людина готова втілити всі свої бажання і цілі в життя.
Але часто ми беремо у свого організму «в борг», не розуміючи, що одного разу вже не зможемо погасити борг. Чому ми звертаємося до Майстра, тільки коли вже безсилі в боротьбі з постійною втомою і болем?
Як прожити повноцінне і щасливе життя?
Ще при створенні людини Бог озвучив закони здоров’я, які записані в Біблії та ведуть до щасливого життя. Божественні закони, що включають і закони здоров’я, зовсім не випадкові, але призначені для того, щоб ми могли насолоджуватися повноцінним життям. Недавні дослідження підтвердили це, показавши, що в порівнянні з рештою населення адвентисти менш схильні до більшості поширених захворювань і живуть довше на 5-12 років.
Справжнє бажання бути здоровим іде з того Джерела, Яке хоче зробити наше життя повним, цінним та корисним для інших. Саме Бог цілком розкриває потенціал тих, хто відповідає на Його ніжну любов, і ділитися нею зі своїми ближніми. Ми віримо, що через нашу свідомість ми взаємодіємо з небесним, божественним і саме тому ми, як адвентисти, намагаємося підтримувати наше тіло здоровим, активним, бадьорим. Ми не куримо і не вживаємо алкоголю саме з цієї причини, попри те, що адвентисти й живуть в середньому довше і менше хворіють, наша мета не в цьому. Головна мета – зберегти нашу свідомість чистою максимально довгий термін, бажано до кінця життя, щоб ми могли підтримувати зв’язок з Богом. Адже кожен християнин – храм, призначений для проживання Духа Святого (1 Кор. 6:19). Ми бережемо своє тіло, щоб бути гідними присутності Божої, чути голос Його до нас і жити під керівництвом Духа Святого.
Отже, якщо ви вирішили серйозно зайнятися своїм здоров’ям, знайте, – ви не самотні. Наш люблячий Батько ще від створення світу проголосив секрети, які допоможуть зберегти та повернути наше здоров’я.
Куди зникають дитячі мрії?
Ким ви мріяли стати в дитинстві? О! Тоді ми мали багату фантазію і могли уявити себе ким душа забажає. Серце сповнене щирої віри в успіх, а розум сповнений ідей. Але куди все це зникає з віком? Чому маленькі мрійники та підкорювачі космосу втрачають свій запал і завзяття згодом? Що відбувається? Чому багато талановитих людей так і не втілюють свої мрії й до кінця днів ненавидять свою роботу. Ми часто приписуємо успіх удачі. Але чи так це насправді? Дорослішаючи, кожен з нас зустрічає труднощі на шляху до мрії, деякі долають їх, інші – здаються. І дійсно, коли ви опускаєте руки залишається сподіватися тільки на удачу… Бачачи таку величезну кількість розчарованих та нереалізованих особистостей, стає ясно: наше майбутнє сильно залежить від наших зусиль. Не варто розраховувати на удачу!
Не улюблена робота або справа всього життя? – вибір за вами
Коли ми бачимо успішних людей, чи можемо ми знати: скільки праці та переживань стоїть за цим? У нашому житті нічого не дається просто так – все вимагає зусиль! Більшості відомо, що за успіхом стоїть 10% таланту і 90% праці, і тим не менш багато хто все ще сидять в зручному кріслі, сподіваючись на удачу! І хоч ці 90% вимагають постійних зусиль, розвитку і самовдосконалення, це не такий нудний процес як здається. Так, це вимагає деяких жертв, але рух до мети дає силу долати труднощі, дає сенс жити. Розвиток – ключ до успіху, можливість втілити самі грандіозні мрії. Не дайте заіржавіти йому -працюйте над собою!
Ми знаємо, що коли людина не розвивається, вона деградує, але найкраще це відомо нашому Небесному Творцю. Він дає нам поради як розвиватися і стати успішним в усьому:
Нехай книга цього Закону не відійде від твоїх уст, але будеш роздумувати про неї вдень та вночі, щоб додержувати чинити все, що написано в ній, бо тоді зробиш щасливими дороги свої, і тоді буде щастити тобі
Ісуса Навина 1:8
Крім цього всі люди створені різними та для кожної людини у Бога є найкращий план. Істинний християнин шукає у Бога відповіді на всі свої питання, в тому числі для чого він народжений і яке його призначення. Саме завдяки комунікації з Богом ми здатні побачити цей план і чітко зрозуміти, чим нам дійсно варто займатися. Це розуміння допомагає нам рухатися в правильному напрямку, розвиватися гармонійно, дає мотиви для зростання. Коли ви дізнаєтеся своє призначення, ви більше не будете йти за натовпом, станете особистістю і зрозумієте – у вас є місія, велика чи маленька, але краще вас з нею ніхто не впорається, адже вона саме ваша! Ви відчуєте свою значущість в очах Божих і Його план щодо інших людей, тому що ваш розвиток цінується не тим, якими класними ви станете, а тим наскільки сильно вплинете на інших людей і зміните їх на краще.
Людина відчуває себе дійсно успішною і щасливою, коли вивчає Бога, змінює своє життя, і життя інших за допомогою Божої любові і Його милосердних законів, записаних в Біблії. Це відбувається через послух і виконання волі Бога, набуття дружніх відносин зі своїм Небесним Отцем. Коли ми будуємо відносини з Богом, ми знаходимо найцінніше та отримуємо все необхідне для щастя:
Шукайте ж найперш Царства Божого й правди Його, а все це вам додасться
Євангеліє Від Матвія 6:33
Господь не тільки допомагає нам знайти свій шлях, розвинути кращі якості та досягти успіху, Він також винагороджує нашу довіру і вірність, пропонуючи вічне життя в досконалому світі, де немає невдач, печалі та горя.
Чому ми так любимо допомагати?
Ви пам’ятаєте те прекрасне відчуття, коли комусь допомогли? На душі стає приємно і тепло від того, що надали допомогу, тому хто потребував її. У такі моменти розумієш, що власні проблеми не такі вже й великі, але є люди, яким набагато важче. Усвідомлюючи, що тільки ми можемо допомогти, виникає незвичайне бажання зробити це.
У служінні людина знаходить радість і мир. Бажання допомагати закладено в нас від народження. Даруючи людині любов і увагу, ми отримуємо незрівнянно більше, ніж віддаємо. Люди, які шукають радості й щастя тільки для себе, дуже скоро розчаруються в житті, так і не знаходячи справжнього щастя.
Що може надихати нас на служіння?
У цьому світі ми прагнемо багато до чого прагнемо, до нових покупок, до місця в суспільстві, до слави та грошей. Але коли люди підбивають підсумки життя, вони зазвичай не нарікають про те, що не купили новий iPhone, або що заробили мало грошей. У цей час вони шкодують, що недостатньо часу проводили з рідними та близькими, мало спілкувалися, не допомогли людям, які потребували їхньої допомоги. Адже справжня радість людини не в гаджетах і не в розмірі зарплати, а в тому наскільки ти можеш впливати та допомагати іншим, робити їх життя кращим, щасливішим. Ті люди, які це усвідомлюють, як правило, мають більш яскраве, повне, насичене емоційно і духовно життя. У таких людей є мета, сенс, тому що вони вкладають не в земне, яке швидко втрачається, а в вічне: в стосунки з Богом та іншими людьми. Адже Боже Царство – домівка для тих, хто воістину хоче стати її мешканцем, а не тільки женеться за благами нашій грішній землі:
Не складайте скарбів собі на землі, де нищить їх міль та іржа, і де злодії підкопуються й викрадають.Складайте ж собі скарби на небі, де ні міль, ні іржа їх не нищить, і де злодії до них не підкопуються та не крадуть.Бо де скарб твій, там буде й серце твоє!
Євангеліє Матвія 6:19-21
Ісус отримував справжню насолоду в служінні, Його любов зцілила стільки змучених сердець, Він постраждав за нас, щоб врятувати від гріха і подарувати мир. Що може зрівнятися з Його любов’ю і жертовністю? Ми, як Його діти, відчуваємо глибоку любов до Спасителя і жадаємо хоч якось висловити подяку. Ми намагаємося полегшити страждання тих хто нас оточує і подарувати таку ж надію, що ми маємо, згадуючи про те, що Бог зробив для нас. Це не тільки відгук серця на Божу любов, а й виконання Його волі:
Якщо Ви Мене любите, Мої заповіді зберігайте!
Євангеліє від Івана 14:15
Божий закон полягає в любові:
Бо весь закон в одному слові міститься: Люби свого ближнього, як самого себе
Послання апостола Павла до Галатів 5:14
Що значить любити себе, думаю, кожен знає. А що щодо такої ж любові до всіх людей?
Живучи тут і зараз, ми вже можемо відчути радість служіння людям і Богу. Тих, хто вірить в Господа, і виконують волю Отця Небесного, Спаситель винагородить і урочисто покличе до себе:
…Прийдіть, благословенні Мого Отця, посядьте Царство, уготоване вам від закладин світу.
Євангеліє від Матвія 25:34
Відкиньте сумніви. Бог знає, що ми можемо щиро любити, довіряючи своє життя Небесному Отцеві. Ми покликані робити своє життя кращим, підтримуючи та надихаючи тих, хто нас оточує.
Чому ми прагнемо свободи?
Що для вас означає свобода? Здається, сучасне суспільство дуже дорожить Свободою: велика перевага жити у вільній державі, мати свободу думки та віросповідання. Безумовно, всі ці надбання суспільства потрібні нам, так само як і буквальна можливість розпоряджатися своїм часом і місцеперебуванням. Свобода потрібна нам для досягнення своїх цілей, для відчуття сили й власної значущості. Коли ми незалежні, всі двері відкриті перед нами, ніхто не може перешкодити здійснити наші бажання.
Ми живемо в час незалежності, і слово свобода набуває досить несподіваних відтінків. Суспільство диктує нам, що абсолютна незалежність зробить нас вільними та щасливими, багато хто побоюється навіть завести сім’ю, щоб не бути нікому зобов’язаним і ні від кого не залежати. Але невже це і є свобода? Яка вона справжня свобода?
Як знайти свободу?
Найточнішу відповідь, як завжди, можна знайти в Біблії:
Тож промовив Ісус до юдеїв, що в Нього ввірували: Як у слові Моїм позостанетеся, тоді справді Моїми учнями будете, і пізнаєте правду, а правда вас вільними зробить!
Євангеліє від Івана 8:31,32
Але ми й так вільні думали вони, як і багато наших сучасників, на що Ісус відповідає:
Поправді, поправді кажу вам, що кожен, хто чинить гріх, той раб гріха
Євангеліє від Івана 8:34
Так, ми грішники, це важко усвідомлювати адже ми схильні думати про себе тільки найкраще. Багато втішають себе, що не гірше за інших, а часом навіть краще. Люди думають, що якщо нікого не вбили, чи не обікрали й тд. – це їх не стосується. Але це помилка: гріх стосується всіх і ближче до нас, ніж здається. Це підтверджують слова Ісуса в нагірній проповіді:
Ви чули, що було стародавнім наказане: Не вбивай, а хто вб’є, підпадає він судові. А Я вам кажу, що кожен, хто гнівається на брата свого, підпадає вже судові. А хто скаже на брата свого: “Дурень”, підпадає верховному судові, а хто скаже божевільний, підпадає геєнні огненній.
Євангеліє від Матвія 5:21,22
Одна тільки думка про заподіяння зла Богу або людям – вже гріх. Гріх все те, що руйнує наші відносини з людьми й Богом, а також те, що руйнує нас зсередини.
Це означає, що ми залежні від гріха. Наша залежність проявляється в тому, що, бажаючи зробити щось хороше, людина не завжди в силах зробити це:
Бо не роблю я доброго, що хочу, але зле, чого не хочу, це чиню. Коли ж я роблю те, чого не хочу, то вже не я це виконую, але гріх, що живе в мені. Тож знаходжу закона, коли хочу робити добро, що зло лежить у мені
Послання апостола Павла до Римлян 7:19-21
Ісус готовий зробити нас вільними, і Він хоче це зробити. Але поважаючи нашу свободу, Він не може зробити це без нашої згоди. Ми вільні сказати Господу: «Ні!» і залишитися рабами гріха або ж впустити Його в своє серце знайшовши справжню свободу.